Gestoofde kool met spek

Gestoofde kool met spek
Voorbereidingstijd: 20 minuten
Kooktijd: 40 minuten
Porties: 4

Heerlijke groentegerecht, maar ook hoofdgerecht.

Ingrediënten en wat u nodig heeft

600 g kool
zout
1 snufje gemalen zwarte peper
30 g reuzel
2 teentjes knoflook
30 g bloem
50 g ui
50 g bacon

Kookinstructies

In reepjes gesneden kool geven we wat water, zouten we het en stoven we het kort. De gesneden ui schillen we fijn. Het spek snijden we in blokjes.

We laten de kool uitlekken en bewaren de bouillon apart. In een pan bakken we het spek in een beetje reuzel en voegen we de ui toe.

Als de ui glazig is, voegen we de uitgelekte kool toe en voegen we zout, peper, geperste knoflook toe, we voegen de koolbouillon toe en laten het mengsel stoven.

Als de kool zacht wordt, bestuiven we het met bloem, voegen we weer een beetje bouillon toe en laten we het nog even stoven.

We serveren het als bijgerecht bij vlees of met gekookte aardappelen als hoofdgerecht.

Wat u nog niet wist over dit recept Gestoofde kool met spek

Gestoofde kool met spek is een traditioneel Tsjechisch gerecht dat de smaak van verse kool en spek combineert. De kool wordt langzaam gestoofd met ui en spek, wat het een uitstekende aroma en rijke smaak geeft. Dit gerecht is perfect als bijgerecht bij vleesschotels, maar past ook geweldig als een zelfstandig gerecht met brood. Gestoofde kool met spek is vooral populair in de wintermaanden, wanneer het verwarmt en blij maakt. Het is eenvoudig te bereiden en vol voedingsstoffen, wat het tot een ideale keuze maakt voor gezinsdiners.

Vindt u dit recept leuk? Geef het 5 sterren!

Huidige beoordeling van het recept 4.3/5 (23 stemmen)

avatar autora Tomas Rohlena
Tomas Rohlena is een veelzijdige persoonlijkheid met een brede kennis. Hij is een grote liefhebber van eten en af en toe koken. Hij geniet ook van gastronomische ervaringen in restaurants. Elke zondag kijkt zijn familie uit naar zijn traditionele lunch die hij bereidt.
sociale media pictogram sociale media pictogram

Waar is dit recept ingedeeld?

Categorieën: Tsjechisch, Hoofdgerecht, Bijgerecht, Groente
Štítky: Tsjechische keuken, bijgerecht

Reacties

Plaats de eerste reactie op dit recept Gestoofde kool met spek.

Reactie toevoegen