Gestampte aardappelen met crème en prei

Gestampte aardappelen met crème en prei
Voorbereidingstijd: 20 minuten
Kooktijd: 40 minuten
Porties: 4

Gezuiverde en gewassen aardappelen koken we in de schil gaar en schillen ze daarna. We schillen de ui en de knoflook en snijden ze fijn.

Ingrediënten en wat u nodig heeft

1 kg nieuwe aardappelen
1 st klein ui
1 st groen deel van de prei
200 ml room
2 tenen knoflook
naar behoefte 80 g boter
zout

Kookinstructies

Snij de groene delen van de prei in dunne ringen.

Verwarm in een pan boter en fruit hierin de ui tot deze roze is. Voeg vervolgens de prei, knoflook, aardappelen en zout toe. Giet dit vervolgens over met room, laat het warm worden en stamp het fijn.

Geprakte aardappelen zijn heerlijk als bijgerecht bij elk vlees, maar vooral bij gevogelte.

Wat u nog niet wist over dit recept Gestampte aardappelen met crème en prei

Gestampte aardappelen met room en prei zijn een traditioneel Tsjechisch gerecht dat elke liefhebber van comfortabele en vullende keuken zal plezieren. Deze delikate mix van aardappelen wordt fijn gestampt en verrijkt met romige room, die het een heerlijke smaak en zachtheid geeft. De toegevoegde prei brengt een aangename uiensmaak en knapperigheid die perfect contrasteert met de gladheid van de aardappelen. Dit gerecht wordt vaak geserveerd als bijgerecht bij vlees, maar is ook uitstekend als zelfstandig gerecht, ideaal voor koude avonden.

Vindt u dit recept leuk? Geef het 5 sterren!

Huidige beoordeling van het recept 4.5/5 (23 stemmen)

avatar autora Tomas Rohlena
Tomas Rohlena is een veelzijdige persoonlijkheid met een brede kennis. Hij is een grote liefhebber van eten en af en toe koken. Hij geniet ook van gastronomische ervaringen in restaurants. Elke zondag kijkt zijn familie uit naar zijn traditionele lunch die hij bereidt.
sociale media pictogram sociale media pictogram

Waar is dit recept ingedeeld?

Categorieën: Tsjechisch, Smaken, Bijgerecht, Vegetarisch
Štítky: Tsjechische keuken, bijgerecht, vegetarisch recept

Reacties

Plaats de eerste reactie op dit recept Gestampte aardappelen met crème en prei.

Reactie toevoegen